Οι επιτυχίες για την ελληνική Πάλη συνεχίζονται. Ο Γιώργος Πρεβολαράκης ανέβηκε στο τρίτο σκαλί του βάθρου στο πολύ δυνατό διεθνές τουρνουά της Σερβίας και κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.

Ο Ελληνας πρωταθλητής αγωνίστηκε στα 75κ. της ελληνορωμαϊκής και πραγματοποίησε εξαιρετικές εμφανίσεις απέναντι σε σπουδαίους αθλητές. Στον ημιτελικό αγωνίστηκε απέναντι στον πρωταθλητής Ευρώπης Νέμες (Σερβία) και μετά από ένα αμφίρροπο παιχνίδι ηττήθηκε με 3-2. Για τις θέσεις 3-5 αντιμετώπισε τον Λεβάι. Ο Ούγγρος αθλητής είναι πρωταθλητής Ευρώπης το 2017 U23 και ο αγώνας ήταν συναρπαστικός. Ο Πρεβολαράκης, όμως, έδειξε για μια ακόμη φορά ότι βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση και επικράτησε με 6-4, ανεβαίνοντας στο τρίτο σκαλί του βάθρου.

Με αυτή την επιτυχία ο Ελληνας πρωταθλητής δείχνει ότι είναι σε καλή κατάσταση ενόψει του Παγκοσμίου πρωταθλήματος που θα διεξαχθεί στο Παρίσι από τις 21 έως τις 26 Αυγούστου.