Τρίτωσε το καλό για την ελληνική αποστολή στο διεθνές τουρνουά Πάλης της Πολωνίας. Ο Λαοκράτης Κεσίδης κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 97κ. της ελληνορωμαϊκής.

Ο Ελληνας πρωταθλητής ξεκίνησε πολύ δυνατά, παρά τη μεγάλη αγωνιστική απουσία λόγω του κορονοϊού και επικράτησε στον 1ο γύρο με 7-5 του Πολωνού Τσούντζικ. Στον επόμενο γύρο βρέθηκε εκ νέου αντιμέτωπος με αθλητής της διοργανώτριας πόλης και νίκησε με πρώτη τον Σέπετουν.

Στον τρίτο γύρο κάμφθηκε με 5-3 από τον Μουνονβί. Ο Γάλλος όμως έφτασε έως τον τελικό κι έδωσε την ευκαιρία να διεκδικήσει το χάλκινο μετάλλιο. Στον μικρό τελικό επικράτησε με πτώση του Πολωνού Κούρνιτσακ και ανέβηκε στο βάθρο.

Να θυμίσουμε ότι στη διοργάνωση κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο οι Μαρία Πρεβολαράκη και Γιώργος Πιλίδης.